Burundi 50 jaar onafhankelijk: Reden tot feest?

Afgelopen zomer vierde Burundi de 50e verjaardag van zijn onafhankelijkheid. Een uitgelezen moment om stil te staan bij de verwezenlijkingen van de voorbije 50 jaar en vooruit te kijken naar de toekomst. KBA vroeg aan een aantal Burundezen of er werkelijk wat te vieren valt. Wat moet beter gedaan worden?
Ze zijn opvallend kritisch in hun getuigenissen. Ze erkennen wel dat er de voorbije jaren heel wat veranderd is (vrijheid van meningsuiting, gratis lager onderwijs voor alle kinderen, toegankelijker gezondheidsdiensten,…). Maar ze willen een einde maken aan de corruptie onder hun gezagdragers. Ze stellen ook vast dat hun land afhankelijk blijft van buitenlandse hulp. Ze staan klaar om de handen in elkaar te slaan voor hun eigen ontwikkelingsprojecten. Het politieke klimaat moet diegenen die zich willen engageren in opbouwende initiatieven geruststellen. Alleen zo zullen ze over 50 jaar fier hun onafhankelijkheid vieren.
We publiceerden eerder de getuigenissen van Francine en Joachim. We zette onze reeks verder met het verhaal van Mathilde.